200/1000 (Explorer-200P) SkyWatcher Newton Reflektor na EQ5-GoTo motorizovanoj mehanici sa tražiocem 9x50 SpringLoad, 25mm (40x) i 10mm (100x) okularima
Isporuka i plaćanje
Politika privatnosti
Garancija, reklamacija i pravo na odustajenje
Reflektor 203/1000 mm SkyWatcher je „doživotni“ teleskop namenjen amaterima. Svestran instrument, odličan za vizuelnu i fotografsku upotrebu! Vizuelno možete posmatrati DeepSky objekte do 14, a pikaz detalja u galaksijama i maglinama je izuzetan. Zbog svoje precizno obrađene optike (difrakcija svedena na minimum) i prečnika od 20 cm, savršen je za posmatranje površine Meseca i planeta, kao i bliskih dvostrukih zvezda.
Teleskop možete koristiti i za astrofotografiju, jer je optika dovoljno precizna, dok sliku možete lako izoštriti fokuserom Crayford 2". Za kratko vreme teleskop može da prikupi dovoljno svetlosti (F/5) što ga čini pogodnim za posmatranje objekata dubokog neba, a žižna dužina od 1000 mm omogućava dovoljno veliko uvećanje i detaljan prikaz galaksija i maglina. Na 2-inčni Crayford fokuser možete postaviti razne dodatke (npr. koma korektor).
Ukoliko je prvenstvena namena teleskopa astrofotografija preporučujemo vam da odaberete barem HEQ5 ili višu mehaniku.
Kome ga preporučujemo? Preporučujemo ga ozbiljnim početnicima koji žele teleskop „na duže staze“, koji pogodan kako za posmatranje Meseca i planeta, tako i za posmatranje objekata dubokog neba. U svakom slučaju, početnici i nemaju potrebe za većim, snažnijim teleskopom. Takođe, teleskop preporučujemo astroamaterima koji žele da se bave astrofotografijom. Namenjen je i osobama koje žive u predgrađu, manjem gradu, selu i imaju panoramski balkon, terasu ili dvorište.
Ukoliko je potrebno, podešavanje i prilagođavanje ogledala na zadnjoj strani tubusa teleskopa može se uraditi brzo i jednostavno uz pomoć vijaka. Radi lakšeg podešavanja, predlažemo vam da koristite kolimator.
Uz teleskop, uključujući mehaniku, dolaze i sledeći dodaci:
- precizni Crayford fokuser 2" (1:10 mikrofokuser)
- 9x50 ahromatski SpringLonder tražilac
- 10 mm i 25 mm okulari (uvećanje 100x i 40x)